RABE TOPENÍ, váš specialista na komfortní vytápění

Vytápění domu krbem a kamny

Krb nebo krbová kamna jako doplňkový zdroj topení

Krbová kamna jsou vhodným a velmi oblíbeným doplňkem pro podlahové vytápění. Z hlediska počasí jsou zejména v přechodných obdobích krbová kamna využívány jako hlavní nebo doplňkový zdroj vytápění a podlahové topení pracuje pouze tam kde chceme. Tedy například v koupelnách. Krom ekonomických aspektů patří k jejich nesporným výhodám také estetická stránka věci, kdy se krbová kamna stávají ozdobou a mnohdy také dominantou interiéru.

Důležité je ovšem odpovídající dimenzování krbových kamen s ohledem na potřebu tepla v daném objektu. Rádi Vám navrhneme krbová kamna dle Vašich požadavků a charakteru Vašeho objektu.

Našim zákazníkům na podlahové topení dodáváme krbová kamna za zvýhodněné ceny.

RABE TOPENÍ, váš specialista na teplovodní krby

Vytápění domu krbem a kamny

Vytápění domu teplovodním krbem nebo kamny

Pokud plánujete využívat krb nebo kamna k vytápění celého domu, jsou pro vás krbové vložky, kamna či sporáky s teplovodním výměníkem jednou z možných alternativ. Tyto výrobky kombinují teplovzdušný přenos tepla a přenos tepla prostřednictvím vodního média. Pokud to dispozice vašeho domu umožňuje, doporučujeme k topidlu s teplovodním výměníkem instalovat také akumulační nádrž a to například v technické místnosti. Akumulační nádrž umožňuje uchovat ohřátou vodu z výměníku a využít jí nejen pro vytápění, ale třeba i sprchování. Další výhodou je možnost ovlivnit tepelnou pohodu uvnitř vašeho domu tím, že přebytečné teplo uchováte právě v akumulační nádrži.

Ke všem nabízeným krbům a kamnům nabízíme návrh a montáž na klíč.

Vybírat si můžete z této široké nabídky:

Kamna Romotop Kamna HEIN Želetavská kamna Kamna DOVRE Kamna LEDAKamna La NordicaLogo Austro FlammLogo Big Green EggLogo HoxterLogo CharnwoodLogo Charnwood

Máte zájem o informace nebo některou z nabízených služeb?

Kontaktujte nás na telefonu: +420 728 977 209

REGULACE PRO KRBY A KAMNA

Regulace pro krby a kamna

Jako doplněk nabízíme regulaci pro krby a kamna vlastní výroby.

Činnost regulace spočívá v řízení množství vzduchu přiváděného do ohniště dle průběhu teploty spalin v čase. Tímto řízením zajistíme, že je do spalovací komory pouštěno vždy jen tolik vzduchu, kolik je třeba. Nedochází k přetápění ohniště a komína. Na konci hoření se vzduch automaticky zcela uzavře. Regulace zlepšuje hygienické podmínky v prostoru, snižuje emise a spotřebu paliva. Rozšířená verze regulace je vhodná pro topeniště s teplovodním výměníkem, kde současně s hořením ovládá i oběhové čerpadlo a zobrazuje teploty vody ve výměníku či akumulační nádrži. Více info zde.